Yöre’miz Lise ve Dengi Seviyesindeki Okul İdarecileri’nin Katılımcığında, Kahvaltılı Toplantı Gerçekleştirildi.

Birim’imizin başta İlçe’miz  ile devamında Yöre’miz lise ve dengi seviyedeki mezun öğrencileri ile kaynaşması adına Çay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’müz nezdinde Çay Anadolu İmam Hatip Lisesi, Çay Şehit Kamil Tuna Anadolu Lisesi, Çay Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çay Çok Programlı Anadolu Lisesi, Çay İMKB Anadolu Lisesi, Çay K. Karacaören Çok Programlı Anadolu Lisesi, Çay Nene Hatun Mesleki ve Teknik  Anadolu Lisesi ile Çay Şehit Ahmet Şahin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür, Müdür Yardımcısı ve ilgili-sorumlu Rehber Öğretmenleri’nin davet gereğindeki katılımcılığında ve Birim’imiz tüm Akademik Personelleri’nin ev sahipliğinde, 03.07.2018 tarihinde Kahvaltılı Toplantı organizasyonu gerçekleştirildi.

Kahvaltılı organizasyon Yerleşke’miz dahilindeki çardakta zengin bir menü eşliğinde sunulmuş olup, organizasyona İlçe’miz Protokol mensuplarından Kaymakam’ımız Sayın Turan ERDOĞAN, Çay İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Muhammet Ali SERİN, Çay Ticaret ve Sanayi  Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Salih KAYGISIZ, Siyasi Parti İlçe Başkanları’mızdan Sayın İbrahim TÜRKKAN ile Sayın Ali SAKCI, Anadolu Ajansı Temsilcisi Sayın Kadir KİPER ile Doğan Haber Ajansı Temsilcisi Sayın Muzaffer NAL, İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden Sayın Dr. Sultan Asena UÇAROĞLU, Birim’imiz Müdür’ü Doç. Dr. Hüseyin KOÇAK başta olmak üzere tüm Akademik Personelleri’miz ev sahipliği yapmış olup, toplantıya Çay Şehit Ahmet Şahin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sayın Mehmet Emin TÜMURTAŞ ve Müdür Yardımcısı Sayın Fatih AKSOY, Çay Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Baş Yardımcısı Sayın Uğur KILIÇ ile Müdür Yardımcısı Sayın Ömer KAYMAKCIOĞLU, Çay Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Vekili Sayın Ercan YILMAZ, Müdür Yardımcısı Sayın Şükrü SAÇI, Çay Karacaören Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Savaş BAŞDOĞAN, Çay Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Sayın Mustafa POLAT ile Müdür Yardımcısı Sayın Ahmet KARAKUŞ, Çay Şehit Kamil Tuna Anadolu Lisesi Müdürü Sayın İsa KAYA ile Müdür Yardımcısı Sayın Ahmet KOYUNCU, Çay İ.M.K.B. Anadolu Lisesi Müdürü Sayın Ekrem Doğan ERÖZTÜRK ile Müdür Yardımcısı Sayın Baki TÜRKMEN, Çay Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sayın Basri YÖNTEM katılım göstermişlerdir.

Toplantıda ÖSYM Başkanlığı’nın 2018 yılı YKS sınavları sonrasında ve tercih aşaması öncesinde Paydaşlar’ımız ile tanışma, Birim’imizin-Bölümler’imizin ve Akademik Personeller’imizin tanıtımları amaçlanırken, Paydaşlar’ımız ile etkileşim ve devamında ilişki sağlanıp, paylaşımlarla birlikte temasın sağlanması ve bu sayede eksikliği hissedilen İlçe’miz/Yöre’miz öğrencilerinin Birim’imize katılımının sağlanması hedeflenmiştir.

İlçe’miz Kaymakamı Sayın Turan ERDOĞAN’ın koordinatörlüğünde gerçekleştirilen toplantı dahilinde Birim’imiz Müdür’ü Doç. Dr. Hüseyin KOÇAK yaptığı açılış konuşmasında; Amacın Paydaşlar’la tanışmak ve birlikte çalışma imkanlarının araştırılması olduğunu ifade edip, mevcut 5 Program’da aktif kayıtlı 350 öğrencimizin bulunması ile birlikte Akademik kadro, araç-gereç, laboratuvar-atölye eksiklerinin bulunmamasının paralelinde kapasitenin 1000 öğrencinin çok üzerinde olduğunu belirtti. Bu sorun nedeni ile öğrenci mevcudiyetini artırma adına katılımcıların mezun öğrencilerinin tercihlerinde Meslek Yüksekokulumuz’u tercih etmelerini sağlamak ve bu sayede farklı okulların aynı bölümlerine kayıt olabilmek için aynı puanı alan öğrencilerimiz ve ailesine maddi ve manevi katkı sağlamanın planlandığı belirtip, fakültelerede devam edilebileceğini bununla birlikte Çocuk Gelişimi Programı’nın ikinci öğretimininde öğrenci alımına başlanması nedeni ile ilgili bilgilendirilmeyi yapmıştır.  Katılımcılarımız genel itibariyle organizasyondan memnun kaldıklarını ve ilgili mezun öğrencilerinin Çay MYO’na yönlendirilmesi konusunda mutabakatlarını beyan etmişlerdir.

İlçe’miz/Yöre’miz lise ve dengi seviyesi mezun öğrencileri arasından üniversite sınavına girenlere tercihler sırasında yardım ve tavsiyelerde bulunacak ilgili Müdür, Müdür Yardımcısı ile Rehber Öğretmenleri’nin Organizasyon’a katılımları adına İlçe’miz Kaymakamlığı nezdinde Çay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yapılan talep çerçevesinde gerçekleştirilen organizasyonun kahvaltı ve sonrasındaki toplantının devamında tüm katılımcılarımıza çevre düzenleme çalışmaları nihayetlendirilen Yerleşke’miz dahilindeki Eğitim binamız başta olmak üzere tanıtım gezisi düzenlenmiş olup, hatıra fotoğrafı çekimi yapılmıştır.

Katılımcımız başta Kaymakam’ımız Sayın Turan ERDOĞAN, Çay İlçe Milli Eğitim Müdürü’müz Sayın Muhammet Ali SERİN            , Çay Ticaret ve Sanayi  Odası Yönetim Kurulu Başkanı’mız Sayın Salih KAYGISIZ, İlçe’miz/Yöre’miz lise ve dengi seviyedeki Eğitim Birimleri’nin Müdür, Müdür Yardımcısı, Rehber Öğretmenleri’mize ve basın temsilcilerimize teşekkürlerimizle…