Meslek Yüksekokulu’muz ile Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanlığı koordinasyonluğunda 06 Aralık 2016 tarihinde, Konferans Salonu’muzda Şehidim’e Vefa…  temalı Seminer gerçekleştirildi.

Organizasyon’a Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Üyeleri, İl’imiz Basın organlarından Kanal 3’ün yetkilileri, Birim’imizi temsilen Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Hasan ORUNCAK, Elektrik ve Enerji Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ahmet DENİZ, Çocuk Bakım ve Gençlik Hizmetleri Bölüm Başkan V. Öğr. Gör. Veysel ÖZKAN, Çocuk Gelişimi Programı Akademik Personelleri’nden Öğr. Gör. Mehmet Enes SAĞAR ile Öğr. Gör. Ümmügülsüm ÜNLÜ ve Elektrik Programı Akademik Personelleri’nden Öğr. Gör. Halil UYGUN eşliğinde Birim’imiz muhtelif Programları’ndaki yoğun bir öğrenci topluluğumuz katılımda bulunmuştur.

Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitler’imize atfen saygı duruşunun devamındaki İstiklal Marşı’mızın dinletisi ile başlatılan etkinlikte katılımcılarımız olan Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı Malul Gazi P. Uzm. Çvş. İsmail KUMARTAŞLI ve Kıbrıs Gazisi Tahsin KOÇ’un sunumlarının ardından, sırasıyla sahneye davet edilmişlerdir.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı Malul Gazi P. Uzm. Çvş. İsmail KUMARTAŞLI kendisini tanıtarak yaptığı konuşmasında; Başından geçen gazilik anılarını, fiziksel ve psikolojik etkilenmelerini ve kendisinde bıraktığı izleri paylaştı. 101. yılını kutladıkları Dernek’lerini tanıtarak tarihsel gelişimi üzerinden bu günkü durumu ile ilgili bilgiler verdi. Şehitlik payesine ulaşanlarla ilgili Dernek olarak cenaze ve taziye esnasında yapılanları anlatarak, bir tek çakıl taşını dahi düşmanlara vermeyip, gerekirse yine savaşa gidip vatan için canını feda edebileceğini, terör örgütlerine yataklık edenlerin geçmişte de olduğunu ve asla yılmayacaklarını,  PKK terör örgütünün nasıl gelişim gösterdiği ve ülkemize ne tür zararlar verdiği üzerine bilgilendirmeler yaptı.

 Katılımcımız KUMURTAŞLI konuşmasının devamında; Öğrencilerimize nasihat olarak Aziz Şehitlere karşı vatani görevimizin ders çalışmak, iyi eğitim almak ve daha sonra bunları uygularken vatana ve millete hayırlı evlat olmak olduğunu söyledi. Siyasi görüş ne olursa olsun, vatan söz konusu olunca tek yumruk olunmasını, umudunun eğitim-öğretimin geliştirilmesi olduğunu, en büyük silahın kalem olup her bir öğrencinin terörle mücadele etmesi gerektiğini ifade etti. Şehitler’in ailelerinin yaşadığı zorlukları dile getirerek, asıl bedeli ödeyenlerin Şehit’lerin çocukları olduğunu özellikle belirtti. Şehitler’in anne ve babalarına evlat olmaya çalıştığını, Türk milletinin ne kadar yürekli bir millet olduğunu vurgulayarak, dünyanın hiçbir yerinde bir daha savaşa giderim, bir çocuğum olsun o da vatanım için Şehit olsun diyen bir millet olmadığını özellikle vurguladıktan sonra, Allah’ın izni ile bu vatanı böldürmeyiz hitabıyla konuşmasını sonlandırarak diğer bir katılımcımız olan Muharrip Gazi statüsündeki Kıbrıs Gazisi Tahsin KOÇ’u tanıtarak sunumunu sonlandırdı.

Katılımcımız Kıbrıs Gazisi Tahsin KOÇ; 1974’teki Kıbrıs çıkarmasında olduğunu, 497 tane Şehit verdiğini ama onların arasında olamadığı için üzüntü duyduğunu ve o grubun içinde bulunmasından çok mutlu olacağını söyledi. Girne’de bayrağı dikmenin büyük mutluluğunu gözleri parlayarak anlatıp, devamında Beş Parmak dağlarındaki kamplarını ve savaş anılarını paylaştı. Al bayrağı her yerde dalgalandırdıklarını söyledi. Gazilik mertebesinin verdiği gurur ve onuru her zaman için taşıdığını ifade etti. Şehitler’in çocuklarının babalarını bilmeden büyüdüklerini ve mezar taşına baba diye sarılıp mermeri öptüklerini, bundan da büyük üzüntü duyduğunu belirtti. Terörü lanetlediğini vurgulayarak, teşekkürlerle konuşmasını bitirdi.

Organizasyon’un devamında Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanlığı ile Afyonkarahisar Belediyesi’nin destekleri ile gerçekleştirilen ve yapım-yönetiminin Nuretttin BÜLBÜL tarafından üstlenilen “Çok Özledim…” film gösterimi gerçekleştirildi. Eserde, bir Şehit ailesinin hüzünlü haberi alışı ve sonrası duygu fırtınası içerisinde izlendi.

Etkinlik sonrasında Şehit Aileleri’ne yönelik göstermiş olduğu duyarlılık gereği İlçe’miz dahilinde düzenlediği kampanyası nedeni ile İlçe’miz işletmecilerinden Ramazan DOĞAN’a Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı Malul Gazi P. Uzm. Çvş. İsmail KUMARTAŞLI tarafından teşekkür plaketi takdimi ve devamında katılımları nedeni ile Kıbrıs Gazisi Tahsin KOÇ’a Meslek Yüksekokulu’muz Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Hasan ORUNCAK tarafından Organizasyon afişi ve teşekkür yazısı takdimi, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı Malul Gazi P. Uzm. Çvş. İsmail KUMARTAŞLI’ya Çay Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı’mız Salih KAYGISIZ tarafından Organizasyon afişi ve teşekkür yazısı takdimlerinin sonrasında günün anısına hatıra resimleri çekimleri ile nihayetlendirilmiştir.

 Organizasyona katılım gösteren Çay Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı’mız Sayın Salih KAYGISIZ Bey’e ve İl’imiz Basın  organlarından Kanal 3’ün yetkililerine    teşekkürlerimizle…

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 27-260-x-146 28-260-x-146 29-260-x-146 30-260-x-146 31-260-x-146 32-260-x-146 33-260-x-146 34-260-x-146 35-320-x-240 36-320-x-240 37-320-x-240 38-320-x-240 39-320-x-240 40-320-x-240 41-240-x-320 42-320-x-240 43-320-x-240 44-320-x-240

08 Aralık 2016, Perşembe 159 kez görüntülendi