2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Kayıt yenileme işlemleri tüm birimlerimiz için 14 Şubat 2022 (09:00) – 18 Şubat 2022 (23:59) tarihleri arasında yapılacaktır.

İkinci Öğretim öğrencileri ile normal öğrenim süresini aşan Normal Öğretim öğrencileri katkı payı veya öğrenim ücreti ödemelerini Vakıfbank şubelerinden (18.02.2022 Mesai bitimine kadar) yada Vakıfbank internet şubesi ve Vakıfbank ATM’lerinden (18.02.2022 saat 23:59’kadar) yapabilecektir.

Öğrencilerimiz ders kayıtlarını internet üzerinden Öğrenci Bilgi Sistemlerine (OBIS) erişerek (http://obs.aku.edu.tr/oibs/ogrenci) yapacaklardır.

2021-2022 Bahar yarıyılı ders kayıtları ve kayıt yenileme işlemleri müfredat bazlı olarak gerçekleştirilecektir. Müfredat bazlı ders kayıt sisteminde dersler, öğrencilerimizin tabi olduğu müfredata göre sınıf bazlı olarak gösterilmektedir. Öğrencilerimiz Afyon Kocatepe Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği‘nin ilgili hükümleri gereği, bulunduğu sınıfa göre öncelikle alt yarıyıllardan başarısız olduğu ve hiç alamadığı derslere kayıt olarak AGNO’su 1.75’in altında ise 30 AKTS, üzerinde ise en fazla 45 AKTS’ye kadar ders kayıtlarını yapabileceklerdir.

Öğrencilerimizin ders kayıtlarını yapmadan önce müfredat tabanlı ders kayıt sistemine ait eğitim videosunu en az bir kere izlemeleri gereklidir.

İnternet ortamında ders kaydını tamamlayan öğrencilerimiz, ders kayıtlarını kesinleştirmeleri gerekmektedir. Ders kaydı kesinleştirilen öğrencilerin danışman onayları, danışmanları tarafından yapılacaktır. Öğrencilerin kayıt yenileme tarihlerinde ayrıca gelmelerine gerek yoktur.

Ders ekleme ve bırakma işlemleri ile ders kayıtlarını tamamladığı halde sorun olan öğrenciler 21-23 Şubat 2022 (dahil) tarihleri arasında Danışmanları ile iletişime geçerek düzeltme yapabileceklerdir.

Müfredatlarında ya da alttan “Alandışı Seçmeli Ders” i olanlar kayıt ekranlarında yer alan, alan dışı ders havuzundan bir tane ders seçebileceklerdir. Derslerin kontenjanı 50 ile sınırlıdır. MÜFREDATINDA ALANDIŞI DERS (ALN901 Alandışı Seçmeli Ders) BULUNAN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE !!!

21.02.2022 Pazartesi günü itibari ile 2021-2022 Bahar yarıyılı dersleri başlayacak ve dersler zamanında yürütülecektir.

Kayıt Yenileme Tarihlerinde Ders Kaydı Yapmayan/Yapamayan Öğrenciler:

23.02.2022 Çarşamba gününden sonra ders kayıt kesinlikle yapılmayacaktır. Bu tarihten sonra kayıt yenileme ancak mazeretlerini belgelemeleri kaydı ile “Birim Yönetim Kurulu” nun mazeretini uygun görmesi halinde gerçekleştirilebilecektir.

*** Müfredat tabanlı ders kayıt sistemine ait eğitim videosunu izlemek için tıklayınız

ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI

 

Program Akademik Danışmanları

12 Şubat 2022, Cumartesi 206 kez görüntülendi