2022-2023 Güz Yarıyılı Ders Kayıtları ve Kayıt Yenilemeler

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Kayıt yenileme işlemleri 19 Eylül 2022  – 23 Eylül 2022 (23:59) tarihleri arasında yapılacaktır.

İkinci Öğretim öğrencileri ile normal öğrenim süresini aşan Normal Öğretim öğrencileri katkı payı veya öğrenim ücreti ödemelerini Vakıfbank şubelerinden (23.09.2022 Mesai bitimine kadar), Vakıfbank internet şubesi ve Vakıfbank ATM’lerinden (23.09.2022 saat 23:59’kadar) yapabilecektir.

Öğrencilerimiz ders kayıtlarını internet üzerinden Öğrenci Bilgi Sistemlerine (OBIS) erişerek (http://obs.aku.edu.tr/oibs/ogrenci) yapacaklardır.

YENİ KAYIT ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE:Yeni kayıt yapan öğrencilerimiz de aynı tarihlerde ders kayıtlarını tamamlayacak olup, yukardaki linkten giriş yapacaklardır.

2022-2023 Güz yarıyılı ders kayıtları ve kayıt yenileme işlemleri müfredat bazlı olarak gerçekleştirilecektir. Müfredat bazlı ders kayıt sisteminde dersler, öğrencilerimizin tabi olduğu müfredata göre sınıf bazlı olarak gösterilmektedir. Öğrencilerimiz Afyon Kocatepe Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği‘nin ilgili hükümleri gereği, bulunduğu sınıfa göre öncelikle alt yarıyıllardan başarısız olduğu ve hiç alamadığı derslere kayıt olarak AGNO’su 1.75’in altında ise 30 AKTS, üzerinde ise en fazla 45 AKTS’ye kadar ders kayıtlarını yapabileceklerdir.

Öğrencilerimizin ders kayıtlarını yapmadan önce müfredat tabanlı ders kayıt sistemine ait eğitim videosunu en az bir kere izlemeleri gereklidir.

İnternet ortamında ders kaydını tamamlayan öğrencilerimiz, ders kayıtlarını kesinleştirmeleri gerekmektedir. Ders kaydı kesinleştirilen öğrencilerin danışman onayları 28.09.2022 Çarşamba mesai bitimine kadar danışmanları tarafından yapılacaktır. Öğrencilerin kayıt yenileme tarihlerinde ayrıca gelmelerine gerek yoktur.

Ders kayıtlarını tamamladığı halde sorun olan öğrenciler, 28 Eylül 2022 (dahil) tarihine kadar Danışmanları ile iletişime geçerek düzeltme yapabileceklerdir.

Müfredatlarında ya da alttan “Alandışı Seçmeli Ders” i olanlar kayıt ekranlarında yer alan, alan dışı ders havuzundan bir tane ders seçebileceklerdir. Derslerin kontenjanı 50 ile sınırlıdır.

26.09.2022 Pazartesi günü itibari ile 2022-2023 Güz yarıyılı dersleri başlayacak ve dersler zamanında yürütülecektir.

Kayıt Yenileme Tarihlerinde Ders Kaydı Yapmayan/Yapamayan Öğrenciler:

23.09.2021 Cuma gününden sonra ders kayıt kesinlikle yapılmayacaktır. Bu tarihten sonra kayıt yenileme ancak mazeretlerini belgelemeleri kaydı ile “Birim Yönetim Kurulu” nun mazeretini uygun görmesi halinde gerçekleştirilebilecektir.

Not: Öğrencilerimiz Danışmanlarına ve Ders Programlarına Meslek Yüksekokulu Web Sayfalarından ulaşabilirler.

*** Müfredat tabanlı ders kayıt sistemine ait eğitim videosunu izlemek için tıklayınız

ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI

Program Akademik Danışmanları

15 Eylül 2022, Perşembe 724 kez görüntülendi